Erkekler de aynı kadınlar gibi erkek modası ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyorlar. Ancak kadınlarla aralarındaki fark bunu çok da fazla belli etmemeleri. Moda konusunda kadınlar erkeklere göre birbirleriyle çok daha fazla iletişim halindeler. Birbirlerinin fikirlerini alıp, almak istedikleri elbiseler, ayakkabılar, çantalar hakkında birbirlerine yardımcı oluyorlar. Erkekler ise daha çok bunun gündeme gelmesini istemiyorlar. Eğer hoşlarına giden bir şey varsa bunu gidip kendi başlarına deneyip alabiliyorlar.

Moda Bilgisayarda

Günümüzde dünyada gelişen olaylardan bihaber olmak oldukça zor. Siz istemeseniz bile gündemdeki olaylar bir şekilde karşınıza çıkıyor. Moda konusunda da aynı şeyler geçerli. Erkek modası takipçileri için ekstra bir emek harcamadan tüm bilgiler bilgisayarlarında bir şekilde karşılarına çıkmakta. Durum böyle olunca artık erkeklerde ister istemez bir şekilde trend giysileri, ayakkabıları ve aksesuarları takip edebiliyor ve alışverişlerini de ona göre yapabiliyorlar. Bu konuda elbette birilerinin fikir vermesi son derece önemli. Çünkü trend olan her şeyin herkese yakışması gibi bir şey söz konusu değil. İşte bu konuda ister erkek olsun ister kadın olsun birilerinin fikirlerine her zaman ihtiyaç duyulmakta.

Erkek Modası Erkekleri Ne Kadar İlgilendiriyor?

Ülkemizde erkek modası takipçilerinin dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi defilelere gittiklerini düşünmüyorum. Bu noktada bir erkek modayı ne kadar takip eder sorusu akla geliyor. Ülkemizde erkek modasını takip etmek adına defilelere giden çok fazla erkeğin olduğunu düşünmüyorum. Erkeklerin pek çok çoğu yukarıda da anlattığım gibi moda takibini bu denli açık bir şekilde yapmazlar. Ancak sektörün içinde bulunanlar elbette bu defilelere katılmaktalar. Bunlar arasında erkek moda ve tasarımcıların yanında elbise dikimi ile uğraşan erkekler de bulunmakta. Erkekler moda ile yakından ilgilenseler dahi bu durumun çok fazla göz önünde olmasını istemiyorlar.

Erkek takı modelleri hakkında yazdığım yazıyı buradan okuyabilirsiniz.