Erkek Giyim Tarzları

Yazımıza tarz kelimesinin sözlük anlamıyla başlayalım: Özel oluş veya davranış biçimi, üslup, janr anlamlarını taşımaktadır.Hareketlerinizin ve giyiminizin tarz olmasını istiyorsanız kendinize has farklı bir şeyleri ortaya koymanız gerekmektedir. Ortaya koyacağınız fark sizi özel kılacaktır ve o fark sizin alamet-i farikanızdır. Ne demiş Coco Chanel: “Moda geçer, stil kalır.” Kişisel tarzınızı yansıttığınızı farz ederek erkek giyim tarzları konusunun detaylarına iniyoruz. Klasik giyim tarzını tercih eden birey, klasik giyime özel parçaları kullanmalıdır; spor giyimi tercih eden birey ise spor parçaları… Böylece tarz kelimesinin özel oluş tanımına uyum gösterilmiş olur.

KLASİK GİYİM

Öncelikle, her yerde spor giyinilmeyeceği gibi klasik de giyinemezsiniz. Benim tarzım bu deyip pikniğe kumaş pantolonla, iş toplantısına da alevli deniz şortuyla gitmeyiniz. Kişisel tarzdan kastımız ortama ve zamana uygun olmayan giyim değildir.

Erkek Giyim Tarzları

Klasik giyim, erkek giyim tarzları deyince akla gelecek ilk şeylerden biridir. Çalıştığınız şirket, gittiğiniz bir davet, ya da güzel bir hanımla ilk buluşma… İşte bu tarz durumlarda klasik giyim tercih etmeniz daha doğru olacaktır (tabii ortama göre bunu siz ayarlayacaksınız). Yaz aylarındaysanız güzel, kaliteli, terletmeyen bir poplin gömleğin altına keten pantolonunuzu giyebilirsiniz. Bulunduğunuz ortam resmiyet gerektiriyorsa kumaş pantolon ve kravatı kombininize ekleyebilirsiniz. Pantolon ve gömlek ikilisinin gönül köprüsü olan kemeri de ihmal etmeyin,mutlaka takın. Deri ayakkabı giymeniz gerekiyorsa da kemerinizle aynı renk tutmaya çalışın. Sahte bir deri ayakkabı giymeyin; bu, hem sağlığınız açısından hem de şıklığınız açısından iç açıcı olmayan sonuçlara neden olabilir. Dolabınızda kaliteli deri ayakkabınız bulunsun, bir kere alın tam alın. Kalite demişken saatlerden de bahsedelim biraz. Erkeklerin takabileceği aksesuar sayısı kadınlara nazaran daha az. Az olan bu aksesuar sayınızı da kaliteli olanlardan yana kullanın. Mesela saat takacaksanız plastik bir saat olmasın bu.

 SPOR GİYİM

Erkek Giyim Tarzları

Spor giyim eline geçeni giymek demek değildir. Düzensiz dolabınızdan elinize geçen kırışmış tişört ve şortla mümkünse dışarıya çıkmayın. 17. yüzyıl başarında ütü diye bir şey icat edildi haberiniz olsun. Yakın arkadaşlarınızla kahve içmeye giderken, deniz kenarında yürüyüş yaparken, bisiklete binip dağ bayır gezerken spor giyim tarzı tercih edilmelidir.Deri ayakkabılar, sıkıcı kumaşlarla gününüzü rezil etmeyin. En basit haliyle, koyu bir jean ve açık renkli bir tişörtle güne hazır olabilirsiniz. Tarzınızı yansıtan bir şort ve şapka da düşünülebilir. Baskılı tişört alırken dikkat edin çünkü bazen bütün havanızı kaçırabiliyor. Spor giyim de klasik giyim gibi erkek giyim tarzları konusunun demirbaşı, bayrağı önde taşıyanıdır. Spor şıklığını yakalamak klasik şıklığı yakalamaktan daha zordur fakat doğru parçalarla elde edilemeyecek şıklık yoktur.