Erkek Giyim Markaları

Bazı erkekler kadınlar gibi alışverişe saplantılı biçimde tutkulu olduğunu ve metroseksüel olduğunu itiraf eder. Kadının modada kendisine en yakın olan tarzları seçtiği gibi, erkekler de lüks markaların ürünlerini seçiyor. Bazı markaları yaşam tarzları olarak bile algılayabiliyorlar. Lüks erkek giyim markaları da kreasyonlarında en dikkat çekici ve modern parçalarla vitrinlerde boy gösteriyor. Tüm markaları uzun uzun detaylı bir şekilde elbette inceleyemeyebiliriz ama her tarzdan birkaç tanesini sizler için araştırdım.

Mavi

1991 yılında Sait Akarlılar tarafından kurulan Mavi, Türkiye’nin en büyük tekstil firmalarından biri olarak bilinmektedir.

Genellikle denim türü ürünler tasarlayan marka İstanbul’da kurulmuştur. Kanada, Avustralya, Rusya, ABD, Almanya gibi 50 ülkede 310 şubesi bulunan Mavi Shop, zincir mağazaları ile müşterilerine doğrudan hizmet vermektedir.

Reklam kliplerinde birçok Victoria Secret mankeni ve Kıvanç Tatlıtuğ’u oynatması bir dönem çok konuşulan Mavi, Almanya’nın en iyi jean markası seçilmiştir.

Tommy Hilfiger

Kuzey Amerika ülkelerinden Amerika Birleşik Devletleri’ne ait bir dünya markasıdır. Söz konusu marka, Amerikan moda tasarımcısı olan Thomas Jacob Hilfiger’ce kurulmuş ve de kısa sürede ülkenin en popüler markalarından birine dönüşmüştür. Amerika Birleşik Devletleri’nin çok uluslu şirketlerinden biri olan Tommy Hilfiger, erkek, kadın, çocuk gibi hemen her kesime hitap eden ürünleri üreten bir kurumdur.

Şirket, resmi kayırlara göre, 1985 yılında kurulmuştur. Oldukça tanınır bir marka olan Tommy Hilfiger’ın,  günümüzde 1400’den fazla şubesi vardır. Ayrıca dünyanın hemen her yerine de dağılmış konumdadır. Perakende sektörünün öncülerinden biri olan marka, özel müşterilere de sahiptir.

Kiğılı

1938 yılında erkekler için kumaş satışı amacıyla kurulan marka 1965 yılında Abdullah Kiğılı tarafından pantolon ve gömlek üretimine geçmiştir. İlk mağazasını 1969 yılında Beyoğlu’nda açmıştır. Erkek giyim markaları arasında klasik giyim seçimlerinde birçok erkeğin tercihleri arasında yer almaktadır.

Paul Smith

Paul Smith tasarlayıcısının ismini alan bir İngiliz moda markasıdır. Tasarımcı Nottingham 1970 yılında ilk mağazasını açmış 1976 yılında da Paris’te ilk erkek giyim koleksiyonunu sunmuştur.

Paul Smith başlangıçta modacı olmayı hiç düşünmüyordu ve çocukluk yılları boyunca bir yarış bisikletçisi olmayı hayal ediyordu. Daha sonra popüler bir tasarımcı olarak kariyerine, bisiklet sporcusu giyimi tasarlayarak başladı. Markanın bugüne kadar kot, parfüm, saatler, ayakkabılar ve lüks mallar konusunda uzmanlaşmış 12 farklı koleksiyonu vardır.

Hugo Boss

Hugo Boss, adını kurucusundan alan bir Alman moda markasıdır. Şirket dünya çapında 364 üzerinde satış mağazasına sahip. Ürünleri kadın hazır giyim, erkek giyim, parfüm, moda aksesuarları ve lüks ürünlerdir. Hugo Boss, İngiliz terzilik stillerinde rahat kıyafet ve golf tarzı aktif giyim koleksiyonu gibi çeşitli moda koleksiyonları tasarlamıştır.

Armani

Armani, 1975 yılında Giorgio Armani tarafından kurulmuş uluslararası bir moda markasıdır. Armani; giysi, moda, ev aksesuarları, hazır giyim gibi tasarımları ile lüks üzerine erkek giyim markaları arasında uzmanlaşmıştır.

Etkilerini de görmek istersen beni takip edebilirsin 🙂 Sonalp Gün