Blog yazmanın eskisi kadar revaçta olmadığını söylemem lazım. Sosyal medyanın blog yazarlığını ilk başlarda biraz öldürdüğünü söyleyebilirim. Ancak kısa zamanda bloglar ve sosyal medya bir şekilde birbirine entegre oldu. Sosyal medya kullanımı arttıktan sonra insanlar blog yazarlarını takip etmeyi unutmuşlardır. Şu anda ise blog yazarları yazdıkları yazılarını daha çok kişiye ulaşması için sosyal medyayı kullanır bir duruma geldiler. Bununla birlikte erkek blogger sayısında da enteresan bir şekilde artış oldu. Bu blog yazma işini erkekler de sevmişe benziyorlar.

Erkek Blogger Olmak Zor

Blog yazmak başlı başına beceri isteyen bir şey. Eğer sizin de aklınızda bir blog açma fikri varsa dikkat etmeniz gereken bir dizi madde olacaktır. Erkek blogger genellikle bu işten çabuk sıkılıyor. Bu benim gözlemlerim sonucunda ulaştığım bir sonuç. Çünkü ilk başlarda yazdığınız yazıların size bir dönüşü olmuyor. Hatta insanların okuyup okumadıklarını bile bilmiyorsunuz. Ancak eğer biraz sabır gösterip inatçı bir şekilde yazmaya devam ederseniz kesinlikle bir sonuca ulaşıyorsunuz. İnsanlar tıpkı sosyal medyada olduğu gibi bloğunuza gelip yazdığınız yazılar hakkında kendi görüşlerini yorum olarak yazıyorlar. Bu aynı zamanda bloğunuzun ziyaretçi sayısını da arttıran etkenlerden bir tanesi.

Erkek Blogger Tavsiyeleri

Erkek blogger genellikle erkekler hakkında yazılar yazacaktır şeklinde yanlış bir kanı var. Her bloğun bir konusu bulunuyor ve bloglarda yazılan yazılar da bu konuların dışına çıkmadan yazılmakta. Ancak herhangi bir konsepti olmayan bloglarda mevcut. Bu bloglarda insanlar ne isterlerse ondan bahsedebiliyorlar. Benim bloğum moda merkezli olsa da genellikle erkekleri ilgilendiren her konuda hakkında yazmaya özen gösteriyorum. Bloğumda kimseye bilgiçlik taslamıyorum. Sadece kendi deneyimlerime dayanarak çıkardığım sonuçları insanlarla paylaşıyorum. Umarım erkek blogger sayısı şu anda olduğundan çok fazla sayıya ulaşır.

Erkek bloggerlar için ilhan kaynakları konulu yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.