Blog yazmanın ne gibi bir zorluğu olur demeyin. Bu işi sürekli olarak yapıyorsanız ve yaptığınız işte ciddiyseniz kesinlikle yazacak önemli bir şeyler bulmanız gerekiyor. Bu yüzden de araştırmacı olmanız önemli. Erkek blogger işte bu konuda biraz sıkıntıya düşüyor.

Kadınlar Bloggerlar Çekingen

Blog yazan kadınlar için yazacak konu bulma gibi bir zorluk söz konusu değil. Çünkü erkeklerin ve kadınların ilgi alanları tamamen birbirinden farklı. Tarz olarak da sayı olarak da kadınlar bu konuda çok geniş kitlelere hitap edebiliyorlar. Erkeklerin bahsedecekleri konular daha sınırlı olmasına rağmen insanlar tarafından daha çok ilgi çekebilecek konular. Bunların başında da kadın erkek ilişkileri gelmekte. Ne var, kadın blogger da bu konulardan bahsediyor demeyin. Erkek blogger bu konu hakkında bir şeyler yazacaksa yazdıkları kadınların yazdıklarına göre çok daha açık. Bununla birlikte erkek blogger kadınların kullanamayacağı pek çok kelimeyi de rahatlıkla kullanabilme özgürlüğüne sahip. Aslında kadınlar da bu özgürlüğe sahipler ama bir şekilde nedense bunu kullanmak istemiyorlar. Herhalde yazdıklarını yakın çevrelerinin de okuması bunda en önemli sebep.

Erkek Blogger Olmanın Zorlukları ?

Erkek blogger yazma konusunda özgür olduğu için yazdığı konular çok fazla olmasa da insanların ilgisini çeken konular. Ben zaman zaman sadece erkekleri değil kadınları da ilgilendiren konular hakkında yazıyorum. Biliyorum ki bu yazdıklarımı okuyan pek çok kadın da var. Hatta yazılarımı okuduklarında bana hak verdiklerini dahi biliyorum. Velhasıl yazdığım şeyler içinde kendi görüşlerim ve hayata bakış açımı yansıtan bilgiler de var. Blog yazmak bilinen bir şeyi tekrar tekrar yazmak yerine zarın kendi düşünceleri hakkında da bir şeyler yazması değil mi? Diğer türlü zaten bütün bilgiler uçsuz bucaksız internet ortamında mevcut. Gerçek bir blog yazarın kendi fikirlerinin de olduğu yazılardan oluşur.

İlk buluşmada yaşananlar hakkında yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.