Bunu tahmin etmek çok da zor olmasa gerek. Elbette erkek blogger kadınlara oranla çok daha cesur yazılar yazar. Bu bir gerçek. Kadınların utanmasının sebebi ise artık toplumsal baskı klişesi midir yoksa utangaçlık mıdır bilemiyorum. Bir de yeni moda kimliğini açıklamadan blog yazma. İşte o zaman kadınların asıl yüzleri ve düşünceleri de ortaya çıkıyor.

Erkekler Daha Cesur

Erkek blogger daha cesur yazılar yazabiliyor. Benim yazılarım da yeterince cesur yazılar. Aynı cesur yazıları bir bayandan okuduğun zamanda keyif alabiliyorsun. Yazıyı okurken “aferin ne kadar cesur” diyebiliyorsun. Ama işte bu yazıları yazan kadın blogger bulmak biraz zor. Hele hele cinsellikle ilgili yazılar yazmaktan neredeyse imtina ediyorlar. Yahu, hayatın gerçeği bunu ne kadar saklayabilirsin ki? Kadınların büyük bir çoğunluğu seksin “s” harfini bile bilmediklerini söylüyorlar. Sanki sadece erkekler evde yalnız kaldıklarında mastürbasyon yapıyorlar.

Erkek Blogger Neler Yazar?

Kadın erkek ilişkileri de seks gibi hayatın bir gerçeği. Bu yüzden bende bu konuda tecrübelerimi yazmayı seviyorum. Kesinlikle akıl vermiyorum. Sadece ben bunları yaşadım siz de yaşayabilirsiniz haberiniz olsun diyorum. Karşılaştığınızda da belki benim yazılarımdan aklınızda kalmış olan bölümler olabilir. O zaman da onu uygularsınız. Hepsi bu. Bununla birlikte yine kendi izlediğim filmlerden, kendimce takip ettiğim modadan yazılar yazıyorum. Erkek blogger ne yazar dedikleri zaman da bunları söylüyorum. Bu arada beni takip edenler arasında bayanların da olduğunu biliyorum. Yazdıklarım eminim onların da dikkatini çekiyor. Onların bu yazılanları okumasının erkekleri için kötü tarafı da var. Çünkü onlar da bu sayede erkeklerin sırlarını öğrenmiş oluyorlar. Zaten çoğu biliyor ve tabir yerindeyse salağa yatıyorlar. Her hâlükârda olan da biz erkeklere oluyor.

Erkek blog yazar mı konulu, bu yazımın temelini oluşturan yazıma da buradan ulaşabilirsiniz.