Bir erkek blogger olarak kendi çapında naçizane yazılar yazıyorum. Bu yazıları yazarken de elimden geldiğince tarafsız olmaya çalışıyorum. Elbette erkek tarafından olaya bakıyorum ama kadınları sadece yermek için yazılar da yazmamaya dikkat ediyorum.

Erkek Blogger da Ne Demek?

Erkek blogger olmak elbette şaşılacak bir durum değil. Bunu bir gazetede köşe yazısı yazmak gibi değerlendirebilirsiniz. Aynı işi yapan kadınlar da var. Ama nedense onların yazılarını okuduğumda sürekli bir saldırganlık görüyorum. Ortada hiçbir şey yokken yazının bir yerinde birdenbire anlamsız bir saldırı başlıyor. Bunun benim üzerimdeki etkisi ne oluyor? O bloğu takip etmeyi bırakıyorum. Çünkü gerçekleri görmeden ya da bir şeylerin farkında olmadan insanlara saldırmak beni rahatsız ediyor. Bu olayı sadece blog yazan kadınlarda değil sosyal medya da paylaşım yapan kadınlarda da görmek mümkün. Anlamsız bir şekilde erkek düşmanlığı almış başını yürümüş.

Erkek Blogger Kadın Bloggera Karşı

Mesele İlgi Çekmek mi?

Reyting kelimesini hepimiz biliyoruz. Özellikle televizyonlarda çok fazla seyirci toplamak adına yapılan abuk sabuk yayınlar sayesinde reyting kelimesini tanıdım. İşte bunun bir benzerinin de bu kadınlar tarafından kendi yazdıkları yazılarda yapıldığını düşünüyorum. Sürekli birilerine saldırmak, sürekli fitne fesat, sürekli entrika ve dedikodu kadınların çok daha ilgisini çekiyor ve bu tarz şeyler yazan, yayınlayan yerlere karşı ilgisini arttırıyor. Ama işin temelinde ortada hem gerçek olmayan şeylerden bahsetmek hem de erkeği bir düşman olarak görmek gibi aslında çok çirkin bir davranış var. Bir de bütün bu yazıları okuduktan sonra eninde sonunda bir erkeğe muhtaç olma durumu yok mu? İşte bu durum zaten bütün her şeyi komik bir filme dönüştürüyor. O kadar kötülediğiniz erkekle akşam aynı yatağa giriyorsunuz. Gerçekten garip. Erkek blogger olanlar kesinlikle kadın düşmanı insanlar değil. Hiçbir erkek hiçbir kadını düşman olarak görmez. Eksiklerini, hoşuna gitmeyen yanlarını dile getirebilir ama bunu kadınlar ölsün, yaşasın erkekler seviyesine indirmez.

Erkeğin Instagram hesabının nasıl olması gerektiği hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.