Erkek blogger olarak zaman zaman bende konu bulmakta zorlanıyorum. Bazı zamanlarda ise konular kendiliğinden geliyor. Erkekleri ilgilendiren hakkında yazı yazabilecek pek çok konu var ama dediğim gibi önemli olan nokta bu konuları bir ortaya çıkarabilmek. Yazmak ise nispeten işin daha kolay tarafı.

Erkek Blogger Ne Yazar?

Elbette yazılacak şeyler doğrudan erkekleri ilgilendiren şeyler olacaktır. Bunlar arasında kadınlar, moda, cinsellik biraz daha ön plana çıkıyor. Bununla birlikte zaten gezi ve sinema hakkında da yazılar erkekleri ilgilendirebiliyor. Her erkek ilgi duymasa da arabalar da bizi ilgilendiren bir konu. Buraya kadar her şey tamam, konuların seçileceği kategoriler hazır. Ancak asıl konu bundan sonrası için bir erkek blogger olarak insanların ilgilerini çekebilecek konuları bulmak. Genelde benim ilgimi çeken konular çoğu erkeğin de ilgisini çekecektir diye düşünüyorum. Ama bir blog sahibi iseniz amacınız ulaşabildiğiniz kadar çok insana ulaşmak olmalı. Özellikle sosyal medyanın tüm interneti kontrolü altına alması bundan 10-15 yıl önce blog yazan kişilerin bir anda sosyal medya siteleri üzerinden bu işi yapmalarına sebep oldu. Eskiden bloğu olup yazı yazanlar yazdıkları yazıları sosyal medya üzerinden paylaşırken artık direkt sosyal medya sitelerine yazılarını yazmaktalar. Bunun amacı elbette çok daha kişiye çok daha çabuk bir şekilde ulaşmak.

Erkek Blogger İçin İlham Kaynakları

Bir erkek blogger olarak inatla eski usül blog yazmaya devam edenlerdenim. Tabi ki sosyal medyayı da verimli bir şekilde kullanmaya çalışıyorum. Bu yüzden kendime ait bir de Instagram sayfam mevcut. Ancak Instagram’ın ve yazılarımı yazdığım bloğun kullanım alanları birbirinden çok farklı. Ortak bir amaca hizmet etmelerine rağmen bir şekilde ikisini birbirine karıştırmamak gerek. Bu sayede ilgi alanları ister blog okumak olsun, ister Instagram’da resimlere bakmak olsun, farklı kitlelerden insanlara çok daha kolay bir şekilde ulaşılıyor.

Erkeklerin en çok tercih ettikleri estetik operasyonlar hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.