Blog yazmak bu işe uzak olan pek çok kişi için hala gereksiz bir şeymiş gibi görülmekte. Erkek blog yazar mı, evet yazar. Blog yazmak hem yalnız kalan kişinin yalnız olsa bile insanlarla bir şeyler paylaşmaya devam etmesi demek. Ülkemizdeki erkek blogger sayısı da aslında oldukça fazla. Ben de kendimce bu işi keyifli bir şekilde yapıyorum. Kendi fikirlerimi paylaşmak ve insanların bunları okuyup bana hak vermeleri hoşuma gidiyor.

Erkekler ve Blog Yazmak

Erkek blogger olarak bir ayrım yapmak istemiyorum ama erkek blog yazar mı ya da erkek şöyle yapar mı, böyle yapar mı gibi sorular artık klişe oldu. Şu dönemde herkes her şeyi yapıyor. Bu tarz şeylerin de garipsenmemesi gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta yapılan işi yeterli zamanı olan bir kişinin kendi düşüncelerini başkalarıyla paylaşması. Aslında bunun sosyal medya üzerinden bir paylaşım yapmaktan hiçbir farkı yok. Sadece orada siz insanların önüne sunuyorsunuz, blog da ise yazdıklarınızı seven insanlar gelip kendileri okuyorlar. Aradaki fark bu kadar. Ayrıca sosyal medya da yapılan yazılı paylaşımlar eğer uzun olurlarsa pek çok kişi okumadan geçiyor. Çünkü insanlar sosyal medyada sürekli bir arayış içindeler. Gülmek isteyen insan komik videolar izliyor, köpekleri seven köpeklerin olduğu sayfaları beğeniyor. Ama blog okumak isteyen bir kişinin sosyal medya üzerinde yapacağı pek bir şey yok. Blog okumak istiyorsa takip ettiği erkek blogger varsa onların sayfalarına geliyor.

Erkek Blog Yazar mı ?

Bloglar Birer Hazine

Erkek blogger olarak paylaştığım yazıların hiçbir zaman amaçsız yazdığımı düşünmüyorum. Bu yazıların tamamı belki de ileride bir kitaba dönüşebilir. Blogların büyük çoğunluğu günlük şeklinde de tutulduğu için bu durum geriye dönüp okuyunca insana enteresan gelecek anıları da saklamaları açısından önemlidir.

Entelektüel bir erkek olmak istiyorsanız bunun için ne yapmanız gerektiğini anlattığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.