Artık işinin sosyal medya hesapları tıpkı bir CV görevi görmeye başladı. İlgili alanları, yaptıkları, gittiği yerler. Özellikle Instagram bu konuda oldukça önde. Peki, hiç düşündünüz mü bir erkeğin Instagram hesabı nasıl olmalı. Sosyal medyaya egemen olan kadınların yanında erkelerin pek sesi çıkmıyor. Ama bu konuda kendilerini kanıtlayanlar da az değil.

Instagram’da Ne Paylaşılmamalı?

Gönül rahatlığıyla bir fotoğrafta mı paylaşamayacağız dediğinizi duyar gibiyim. Hayır, tabi ki paylaşacağız ama dikkat edeceğiz. Özellikle kızlarla birlikte olan fotoğraflar paylaşırken iki kere düşünmekte fayda var. Yakın takipçileriniz olduğunu unutmayın. Hele zaten karınız ya da kız arkadaşınız varsa işte o zaman paylaşıp paylaşmayacağınızı düşünebilir, paylaşırsanız sonuçlarına katlanıp katlanamayacağınızı göze alabilirsiniz.

Erkeklerin çiçek böcek resimleri paylaşmaları da oldukça garip karşılanan durumlardan bir tanesi. Bir erkeğin bu tarz fotoğraflar paylaşmasına hiçbir bayan ses çıkarmaz. Ancak erkek arkadaşlarınız bu paylaşımlarınızı fark ederlerse hem yorum kısmında hem de gerçek hayatta yüzünüze karşı pek iyi şeyler söylemeyebilirler. Herhalde erkeğin Instagram hesabı nasıl olmalı dendiğinde kimsenin ses çıkaramayacağı fotoğraflar hayvanlarla çekilen fotoğraflar. Son yıllarda sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar sonucunda hayvan sevgisi iyice arttı. Hayvan fotoğrafları herkesin en çok sevdiği fotoğraflardan.

Erkeğin instagram hesabı nasıl olmalı?

Arada cool görünmek için yeteneklerinizi sergilediğiniz fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz. Piyano çalarken, gitar çalarken ya da başka ne yeteneğiniz varsa bunu paylaşabilir ve insanların güzel yorum ve beğenilerini alabilirsiniz. Bu tarz kişisel yeteneklerin sergilendiği paylaşımlar normal paylaşımlara göre çok daha fazla etkileşim almakta. Bununla birlikte yetenekleriniz vücut geliştirme alanındaysa o zaman biraz daha dikkat etmek gerekiyor. Malum ortalık kız dolu. Durup dururken başınızı belaya sokmayın.

Instagram’da kesinlikle yapmamanız gereken paylaşımlar ise lüks ve pahalı yaşamınız varsa bunu paylaşmak. Bu paylaşımlar son zamanların en itici paylaşımları kabul ediliyor. Dozunu abartırsanız ciddi takipçi kayıpları yaşayabilirsiniz.

Zippo çakmakların geçmişini anlattığım yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.