Ben bir erkeğim ve genellikle erkeklerle ilgili yazılar yazıyorum. Erkeği köpek etmenin yolları başlığını görenler “bu ne demek oluyor” diye soracaklardır. Hayır, bu yazıda erkeği köpek etmenin yollarından falan bahsetmeyeceğim. Zaten bunun cevabını da ben bilemem. Ancak benim anlatmak istediğim bu başlığı kullanan kadınlar.

Benim yazılarımın hiçbir tanesinde kadınları aşağılayıcı ya da küçük düşürücü sözler bulamazsınız. Bazen yaptıkları mantıksız hareketlerden bahsederim ama bunu da kadın olmalarına bağlarım. Yani, aptal olmalarına, akılsız olmalarına ya da düşüncesiz olduklarına değil. Ancak internetteki kadın yazarların neredeyse tamamı erkeklerle ilgili yazılar yazdıklarında onlara bir hayvan benzetmesi yapıp ağza alınmayacak sözcükler kullanabiliyorlar. Erkek arkadaşınız sizi aldatmış olabilir, kocanız sizi aldatmış olabilir. Ancak erkekler hakkında bir yazı yazarken bu durumun size verdiği kızgınlığı bir tarafa bırakmak lazım. Çünkü yaşadığınız olayları bütün erkekler üzerine genelleyerek sanki hepsi aynı kişiymiş gibi yazmak pek mantıklı değil.

Erkeği Köpek Etmenin Yolları

Galeyana Getirmek

Erkeği köpek etmenin yolları başlığıyla yazacağınız bir yazı aynı zamanda kadınları da erkeklere karşı kışkırtmak olacaktır. Kaldı ki bir kadın bir erkeği neden köpeği yapmak istesin? Bu normal bir kadın düşüncesi olmamalı. Kadının erkeği köpek yapmaya çalışması psikolojik bir sorununun da olduğunun bir göstergesi değil mi? Normal bir insanın böyle bir düşüncesi olamaz. Erkeği köpek etmenin yolları başlığını okuyan kadınların da nasıl bir ruh halinde olduklarını merak ediyorum. Erkeklere olan bu düşmanlık acaba neden? İki tarafın da birbirine mahkûm olduğunu unutarak yazılan yazılar son derece boş içerikli ve gerçeği yansıtmayan yazılar olacaktır. Köpek etmeye çalıştığınız erkekler günün birinde gerçekten ihtiyaç duyacağınız kişiler olacak. O zaman belki yaptığınızın ne kadar yanlış ve komik olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

Tutmayan yerli diziler hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.