Bu sorunun cevabını baştan söylemek en doğrusu. Hayır. Peki, neden erkeği değiştirmek mümkün değil. Bunun arkasında yatan sebepler neler? Kadın neden erkeği değiştirmek gibi bir çaba içine girer? Kadın bu konuda başarılı olamayacağının neden farkına varmaz?

Kadın Erkeği Neden Değiştirmeye Çalışır?

Genellikle evlendikten sona ortaya çıkan bu kadın davranışının sebebi çok basit. Erkeğin elini kolunu bağlamak onun tüm hareketlerini kontrol altında tutmaya çalışmak kadının doğasında olan bir şey. Günümüzde bu durum kadınlarda çok daha fazla gözlemleniyor. Sebebi ise tabii ki sosyal medya. Erkekler eskiden sadece yakın çevrelerindeki insanlara ulaşıyorken artık herkese en kısa yoldan sosyal medya üzerinden ulaşabiliyor. Üstelik bunu yaparken de başta karısının olmak üzere kimsenin haberi olmuyor. İşte bu durum kadınları rahatsız etmekte. Durum böyle olunca da erkeği değiştirmek kadın için bir farz oluyor.

Erkeği Değiştirmek Mümkün mü?

Kadın Neler Yapıyor?

İlk başta sosyal medya hesaplarını şifresi isteniyor. Cevap hayır olursa bu sefer sosyal medya hesabını kapatmak ya da kendisi ile birlikte ortak bir hesap açmak için çalışmalara başlanıyor. Bu konuda kadın yıllarca başınızın etini yiyebilir. Kabul etmezseniz hep başınıza kakar ve sorun çıkarır. Kadının sizi değiştirmek için yaptığı girişimler ne kadar başarısız olursa uyguladığı yöntemler de o kadar sertleşir. Bu duruma dayanamayan erkekler bir noktadan sonra değişiyorlar. Sadece bıktıklarından dolayı. Bazı erkeklerde değişmiyorlar ancak herhangi bir girişimde de bulunmuyorlar. Yani kadının tüm söylediklerine kulak tıkayıp vurdumduymaz bir tavır sergiliyorlar. Bir de buna şiddetle karşı koyan erkekler var. Bu erkekler genellikle özgüveni yüksek erkekler. Kadının kendisini değiştirme girişimlerini en baştan anlayıp karşı cevap veriyorlar. Aslında bu duruma başından hazırlıklı olduklarından dolayı ne yapacaklarını da biliyorlar. Bir süre sonra kadın yenilgiyi kabul ediyor ve erkeği değiştirmek için yaptığı her şeyden vazgeçiyor.

Aşk acısından kurtulma ile ilgili yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.