Cebinde parası olan erkeklerin elbise seçimi sırasında yaptıkları en büyük hata alabilecekleri en pahalı elbiseyi almak. Ancak bu son derece yanlış bir düşünce. Biraz da parsı olan erkeğin özgüvenli olmasının da bir sebebi. Çünkü her pahalı elbisenin kendine yakışacağını düşünen erkek bu noktada yanılacaktır.

Beyaz Çorap

Erkeklerin elbise seçimi sırasında yaptıkları en büyük yanlışlardan bir tanesi çorap seçimi. Hiçbir kadın bir erkeğin beyaz çorap giymesini istemez. Buna karşın beyaz çorap giymeye bayılan erkekler vardır. Hele ki takım elbisenin altına beyaz renk çorap giymeyi sakın aklınızdan geçirmeyin.

Kot Altı Kundura

Bilinerek ya da bilinmeden yapılan yanlışlardan bir tanesi de kot pantolon altına kundura ayakkabı giymektir. Çocukken bu o kadar üzerinde durulan bir konu değildir. Ancak yetişkin birinin bu hayata düşmesi kadınlar tarafından kabul edilemez bir davranıştır. Günlük giyim için üretilmiş bir giysi olan kot pantolon ile daha resmi yerlerde giyilmesi gereken kundura ayakkabılar birbiriyle uyuşmayacaktır.

Elbise Seçimi Sırasında Bunları Yapmayın

Kısa Kollu Gömlek ve Kravat

Erkeklerin elbise seçimi sırasında gözlerinden kaçan bir diğer nokta ise kısa kollu gömlek üzerine kravat takılmasıdır. Bu önemli bir stil hatasıdır. Kısa kollu gömlek zaten yaz aylarında bunalınca giyilen bir giysidir. Bir başka deyişle rahat etmek için. Ancak bu gömleğin üzerine göleğin amacı ile ters düşen bir kravat takarsanız ortaya çıkan manzara biraz komik olacaktır.

Büyük Beden Elbise

Erkeklerin düştüğü hatalardan bir tanesi de bilinçli olarak büyük beden elbise seçmeleridir. Kilolu erkekler kiloları belli olmasın diye büyük beden elbiseleri tercih ediyorlar. Bununla birlikte büyük beden elbiseler rahat elbiseler oldukları için tercih ediliyor. Ancak bu elbiseler bol olmalarından dolayı sizi olması gerekenden çok daha kilolu gösterebilirler. Rahat elbise giymek adına insanlara kötü görünmeyi göze almayın ve bedeninize uygun elbiseler giyin.

Kışlık ayakkabı seçimi ile ilgili yazdığım yazımı da buraya tıklayarak okumanızı tavsiye ediyorum.