Malum artık havalar serinledi. Deniz kıyısı tatilleri yerini doğayla iç içe olan çadır kamplarına bıraktı. Çadır kamplarının kendilerine özgü çok güzel bir havası var. En başında doğayla iç içe olmak, temiz havayı solumak, doğadan faydalanarak güzel vakit geçirmenin zevki bir başka. Çadır kampı yapılabilecek yerlerden bir tanesi de Sapanca çadır kamp alanları

Kartal Vadisi Kamp Alanı

Destinasyon : Sapanca Çadır Kamp Alanları

Sapanca çadır kamp alanları içerisinde Kartal vadisi kamp alanı en çok rağbet gören yerlerden bir tanesi. Sessizlik, huzur ve bol oksijen isteyenler için kesinlikle görülmesi gereken yerlerden bir tanesi. Doğa ile baş başa kalmak istiyorsanız burası tam size göre. Eğer sizin gibi burada kamp birilerine rastlarsanız kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Çünkü burası oldukça büyük bir alana yayıldığı için kamp yapan insanların birbirlerini görmeleri çok zor bir durum.

Soğucak Yaylası

Destinasyon : Sapanca Çadır Kamp Alanları

En kalın elbiselerinizi yanınıza almayı unutmayın. 1100 metre yükseklikte olan ve 900 dönüm arazi üzerinde bulunan Soğucak Yaylası Sapanca çadır kamp alanları içerisinde en önemlilerinden bir tanesi. Buraya çok sık yağmur yağdığı için yerlerin çamur olması sıklıkla karşılaşılan bir durum. Bu yüzden yanınızda yedek ayakkabı bulundurmayı unutmayın. Ayrıca şunu da söylemem gerek. Burada herhangi bir kamp işletmesi olmadığı için ihtiyacınız olan her şeyi yanınızda getirmeniz gerekmekte. Burada tam anlamıyla doğa ile baş başa kalıyorsunuz. Bu yüzden gerçek bir çadır kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız Soğucak Yaylası beklentilerinizi fazlasıyla karşılayan bir yer olacak.

Koru Kamp Alanı

Destinasyon : Sapanca Çadır Kamp Alanları

Burası Sapanca bölgesinde gidilebilecek kap alanlarından bir tanesi olsa da en iyi değil. O yüzden önceden gidip bir keşif yapmanız iyi olacaktır. Sonuçta renkler ve zevkler tartışılmaz. Ancak benim şahsi fikrim burasının daha çok bir piknik alanına benzediği yönünde.

Çadır kampı yapılacak bir diğer yer olan Bolu Yedigöller tabiat parkı hakkında yazdığım yazıyı buradan okuyabilirsiniz.