Sonbaharın gelmesiyle birlikte deniz kenarlarında yapılan tatiller yerlerini ağaçlık alanlarda yapılan tatillere bırakıyor. Bu tatillerin en iyi yapılacağı yerlerden bir tanesi de Bolu Yedigöller Tabiat Parkı. Buraya gelirken yanınıza alacağınız olmazsa olmaz şey ise bir çadır.

Bolu Yedigöller Tabiat Parkı ülkemizin nadide tabiat parklarından bir tanesi. Yeşili ve temiz havası ile burada çadır tatili yapmak gerçekten çok keyifli. Çadır kurmak için pek çok alan var ancak bana sorarsanız en güzel yer burada bulunan göllerin bir tanesinin kıyısı. Ayrıca şunu da söylemek gerek ki buraya gelirken yolda alışverişinizi de yaparak gelmeniz gerek. Çünkü burada herhangi bir medeniyet belirtisi yok. Sadece doğa ve siz varsınız. Elbette başka kamp yapan insanlar da olabilir ama burası çok büyük bir yer olduğundan çadır kurulumu da seyrek oluyor.

Giriş Ücretli

Bolu Yedigöller Tabiat Parkı girişi için 20 liralık bir ücret ödüyorsunuz. Ayrıca içeride ateş yakılmasına da izin veriliyor. Bu bana gerçekten çok garip geldi. Böyle doğa harikası bir yerde neden ateş yakılması yasak değil bir anlam veremiyorum. Geldiğiniz yerde hava nasıl olursa olsun buraya gelirken kesinlikle kendinizi çetin hava şartlarına hazırlayıp gelmelisiniz. Hatta yanınıza mümkün olduğunca fazla kalın kıyafet almalısınız. Hatta imkânınız varsa ayakkabı da alın ki sıklıkla yağmur yağan bu bölge çok fazla çamur olmakta. Bu yüzden yedek ayakkabı bulundurmak iyi olacaktır.

Destinasyon: Bolu Yedigöller Tabiat Parkı

Hemen Karar Vermeyin

Bolu Yedigöller Tabiat Parkı çok büyük bir araziye sahip. Bu yüzden buraya gelir gelmez çadır kurma konusunda acele etmemenizi öneririm. Önce güzel bir keşif yürüyüşü yapmalısınız. Çünkü çadırınızı kurduktan sonra çok daha güzel yerler bulma ihtimaliniz yüksek. Sonuçta içinde yedi tane göl olan bir bölgeden bahsediyoruz. Mutlaka en iyi yeri bulacaksınız. Tuvalet konusunda da sıkıntı yaşamayacaksınız. Çünkü göllerin tamamına yakın yerlerde yapılmış tuvaletler mevcut. Bu yüzden içiniz rahat olabilir. Zaten çadır tatili yapanların da en çok şikâyet ettikleri konuların başında tuvalet gelmekte. Ama buraya gelirken böyle bir sorun yaşamayacağınızı da unutmayın.

Seyahati sevenler için Burdur Salda Gölü hakkında yazdığım yazımızı burayı tıklayarak okuyabilirsiniz.