Yüzyılı aşkın bir süredir insanların üzerinde taşıdıkları en önemli kumaş herhalde kottur. Bu kumaşın kullanım tarzı değişse de kumaşın kendisi bu süre zarfında değişmedi. Değişen Jean trendleri bir noktadan sonra kendisini tekrar etmeye başladı. Hatta ülkemizde ilk çıktığı zamanlarda garipsenen yırtık jean modası 2019 yılında yine karşımıza çıkacak.

Şahsen bende değişen jean trendleri neler yakından takip etmeye çalışıyorum. Ama yırtık jean denilince biraz düşünmüyor değilim. Kadınların üzerinde daha güzel durduğunu düşünüyorum. Erkekte ise biraz aha salaş duruyor. Ancak ne olursa olsun 2019’da yırtık jean giyen erkekleri ülkemizde de göreceğiz. Elbette sadece yırtık olmayacaklar. Birkaç sene öncesinin kısa paçalı pantolon modelleri kot pantolonlar üzerinde de karşımıza çıkacak. Bu tarz kısa paçalı pantolon modasının ülkemizde önemli bir kesim tarafından tepki çektiğini biliyoruz. Bu durum televizyonlara da konu olmuştu. Buna benzer bir durumu şimdi de jeanler için görebiliriz.

Değişen Jean Trendleri - Jean Modası Sürekli Değişiyor

İki Jean Üst Üste

Değişen jean trendleri ile ilgili söyleyebileceğim bir başla enteresanlık ise 2019 yılında yamalı jeanleri de görecek olmamız. Ancak bu durum şimdiye kadar şahit olduğumuz bir durum değil. Çünkü jean üzerine yapılan yamalar yine kot kumaşı kullanılarak yapılan yamalar olacak. Mavi bir jean üzerine siyah kot kumaşı ile yapılan yamaları nasıl karşılayacağız bilemiyorum. İnsanları sokaklarda bu tarz pantolonlar giyerken görmeye hazır olmamız lazım. İlk bakışta hoş bir görüntü sergilemiyor ancak neyin kimin üzerinde nasıl duracağı da pek belli olmuyor. İlk başlarda taşlanmış kotlar dahi insanlara garip gelirken bu durum artık alışılmış bir durum oldu. Kim bilir belki aynı kumaşın değişik renkleri kullanılarak yapılan bu yamalı jeanler de yeni bir trendin başlangıcı olur.

Mükemmel kadını bulamak hakkında yazdığım yazımı buradan okuyabilirsiniz.