Artık Instagram firmalar için vazgeçilmez bir reklam aracı halini aldı. Daha doğrusu büyük firmaların sosyal medya sayfaları Instagram’ın değil sosyal medyanın reklam konusunda genel anlamda ne kadar önemli olduğunu bizlere gösteriyor. Çünkü dünyanın önde gelen firmaları yeni ürünlerini televizyonlarda tanıtmak yerine Instagram gibi sosyal mecralar üzerinden tanıtıyorlar. Çünkü biliyorlar ki televizyondan gerekli gereksiz herkese ulaşacaklarına sosyal medyadan nokta atışı yaparak sadece kendilerini takip eden kitlelere ulaşıyorlar. Daniel Wellington saat markası da bu konuda önde gelen firmalardan bir tanesi.

Instagram’ı Verimli Kullanmak

Daniel Wellington saat markası Instagram’ı en verimli şekilde kullanan firmalardan bir tanesi. Elbette sadece kullanmak yetmiyor. Bu mecrayı gerçekten bilinçli ve profesyonel bir şekilde kullanıyor. Bir örnek vermek gerekirse bir saat markası Instagram üzerinden ne paylaşır? Elbette kendi ürünlerini. Ancak Daniel Wellington saat markası bunu yaparken kendi ürünlerini paylaşımlarının odak noktasında tutmuyor. Genel bir resim içerisinde ürünler hep yan rollerde. Çünkü saatin gerçek hayatta tamamlayıcı bir rolü olduğunu biliyorlar ve bu tamamlayıcılığı fotoğraflarda ön plana çıkarmaya çalışıyorlar. Beyaz kazaklı kahve içen bir erkeğin kolunda, fotoğraf çeken bir fotoğrafçının kolunda ya da bebeğini seven bir annenin kolunda bu saatler hep yardımcı ve tamamlayıcı rollerde.

Daniel Wellington Saat Markası ve Başarılı Instagram Sayfası

Daniel Wellington’ın bu kadar ilgi görmesinin ve sevilmesinin sebebi de işte insanların gözüne direkt olarak kendi ürünlerinin fotoğraflarını sokmak yerine sanatsal bir yaklaşımla ürünlerini tanıtmaya çalışması. Üstelik Instagram hesabında bulunan fotoğrafların tamamına yakınının profesyonel insanlar tarafından çekildikleri o kadar ortadaki. Şu anda 4,3 milyon takipçisi bulunan markanın şimdiye kadar 6 binin üzerinde paylaşımı bulunuyor. Daniel Wellington markasını takip etmek isteyenler @danielwellington Instagram kullanıcı adını kullanarak takiplerini yapabilirler. Darısı yerli markalarımızın da başına.

Saat seçimi yapma hakkında yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.