Bundan 10-15 yıl kadar önce çöpçatan siteleri en popüler zamanlarını yaşadılar. Hatta o zamanın kalburüstü siteleri ciddi paralar kazandılar. Çünkü bu sitelere üyelik ücretleri çok fazla rekabet de olmadığından dolayı oldukça yüksekti. Ama buraya üye olanların unuttukları birkaç nokta vardı.

Sahte Hesaplar

Çöpçatan siteleri ilk açıldığı zamanlarda müşteri yani üye bulmak için çeşitli yöntemler denediler. Bu yöntemlerin en başında ise sahte bayan hesapları açılıp bu hesaplardan şöyle erkekler arıyorum böyle erkekler arıyorum şeklinde tanıtım yazılarının yazılması geliyordu. Tabi ki biz saf erkekler bunların gerçek hesaplar olduğuna hemen inandık. Hatta bazı hesaplarda yatakta şunları severim bunları severim şeklinde ibareler de vardı. İşte pek çok erkek çöpçatan siteleri taktiğine bu sayede kanmış oldular. Bu siteler kısa sürede sahiplerini zengin ettiler.

Çöpçatan Siteleri

Elbette bu sitelere üye olan bayanlar da oldu. Hatta bazı siteler bayanların üye olmalarını ücretsiz bir hale getirdi. Maksat bu işin enayisi olan daha çok erkeği siteye çekmekti. Çöpçatan siteleri bir süre sonra potansiyel birer aldatma mecrası oldular. Aldatma her daim olan bir şeydi ancak bu sitelerin ortaya çıkması hem erkek hem de kadınlar için kolay yoldan karşı cinsle tanımalarına imkân sağlıyordu. Bir başka deyişle kimse bir çaba harcamıyordu. Üstüne üstlük yüzünü görmeyip, sesini duymadığınız birileriyle sohbet etmek insanın hayal gücünü de zorluyordu. Normal hayatta birbirini tanımayan kadın ve erkeğin internet üzerinden yazışmaları çok daha açık hatta zaman zaman cinsel içerikli olabiliyordu. Bu durum iki tarafı da cezbedip gerçek hayattaki ilişkilerini bir anda unutmalarına sebep oluyordu. Çünkü onlarla bu kadar açık konuşmak mümkün olmuyordu.

Facebook’un hayatımıza girmesinden sonra çöpçatan siteleri de popülerliğini kaybetti. Kadını elde tutmak hakkında yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.