Amacım kesinlikle bir ayrım yapmak, çocuklu kadınları ötekileştirmek değil. Ancak toplumumuzda böyle bir kanı var. Pek çok erkek çocuklu bir kadınla evlenmek konusunda çok katı kurallara sahip. Sanırım bu konuda bir Avrupalı tarzında düşünmemiz gerekiyor.

Çocuklu bir kadınla evlenmek konusunda insanların bir kısmının tereddüt etmelerini anlayabiliyorum. Ancak bunun temelindeki nedenler anlamak biraz zor. Yaşadıklarımdan da bu konu hakkında çıkardığım çok önemli sonuçlar var. Çocuğu olan kadınlarla evlenme konusunda kesin çizgileri olan bazı arkadaşlarım, hatta bu konuda oldukça büyük konuşuyorlardı, çocuklu kadınlarla evlendiler. Sonrasında ise zamanında büyük konuştuklarını bildikleri için başta ben olmak üzere diğer arkadaşlarına karşı da mahcup duruma düştüler. Peki, yanıldıkları nokta neydi?

Aşk

Aşk her şeye kadirdir diye bir söz vardır. İşte bu sözün en çok anlam kazandığı yer ise böyle bir durum. Çocuklu bir kadınla evlenmek konusunda inanılmaz şekilde ön yargılı olan insanlar âşık olduklarında her şeyi bir anda unutabiliyor. Bu yüzden yukarıda da dediğim gibi büyük konuşmamak gerek.

Çocuklu Bir Kadınla Evlenmek

Sorumluluk Daha Büyük

Çocuklu bir kadınla evlenmenin sorumluluğu çok daha büyük. Çünkü ister istemez babalık yapmanız gereken ya da en azından baba gibi davranmanız gereken bir çocuğun olması sizi de hazırlıksız olarak yakalıyor. Gerçi bu şekilde bir ilişkiye başlamak için aklınızda bir taktik geliştirmiş olabilirsiniz ama her zaman evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor. Siz çocuğu kabullenebilirsiniz ancak o sizi kabullenecek mi bu da bir başka soru işareti. Bu noktada da devreye evleneceğiniz kadın giriyor. Böyle bir karar aldıktan sonra ortamı hem sizin hem de çocuğu içi yaşanılacak bir ortam haline getirmek de kadına düşüyor. Bu noktada herkesin işi biraz zor.

Kızlarla tanışma hakkında yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.