Herkesin hayatı boyunca mutlaka en az bir defa Casio marka bir saati olmuştur. Casio saatler yıllardan beri insanların kullandıkları en önemli saat markalarından bir tanesi. Casio saatlerin diğer saat markalarından en önemli farkı her kesimden insanın zorlanmadan satın alabileceği ilk dijital saat üreticilerinden bir tanesi olması.

Efsane Casio Modelleri

Casio saatler günümüzde hala insanlar tarafından sevilerek kullanılıyorlar. Öyle ki Casio en çok beğenilen saat modellerini basit olsalar da hala üretmeye devam eden bir marka. Bu modellerin en başında ise bizim asker saati olarak bildiğimiz model gelmekte. Çok fazla özelliği olmaması ve ucuz olmasından dolayı asker saati olarak adlandırılan bu model hala üretimde ve hala insanlar tarafından büyük bir ilgi görmekte. Üzerinde saat, tarih, haftanın günleri bulunan, bununla birlikte kronometre, alarm ve aydınlatması bulunan bir model.

Casio Saatler Hala Aramızda

Elbette Casio saatler denildiğinde akla gelen bir başka model se hesap makineleri saatler. Hepimiz bu hesap makineli saatleri Casio ile öğrendik. Artık günümüzde insanın gözüne biraz kaba gelse de ilk çıktığı zamanlardan 90’lı yılların sonlarına kadar insanların kollarından düşürmedikleri bir model oldu hesap makineli saatler. Hesap gerektiren durumlarda kişinin hemen saatine sarılması kendisini diğer insanların yanında bir anda özel bir konuma getiriyordu. Aynı dönemlerde özellikle gençlerin ilgisini çeken ve atarili saat olarak bilinen Casio modelleri de satışa çıktı. Bu modeller çocuk ve gençler için son derece önemliydi. Çünkü insanlar artık istedikleri her yerde, canları sıkıldığı anda saatleri üzerinden atari oyunları oynayabiliyorlar. Ancak bu oyunlar günümüzün cep telefonlarındaki oyunlarla karşılaştırılmasın. Çünkü oldukça basit ve grafiksel olarak insana pek fazla bir şey vermeyen oyunlardandı.

Casio Saatler Hala Aramızda

Casio saatler günümüzde hala üretilmeye devam ediyor. Pek çok insan bu markadan başka saat kullanmamayı da bir alışkanlık haline getirmiş durumda. Saat seçimi neye göre yapılmalı konulu yazımı buradan okuyabilirsiniz.