Butik otel kavramı ülkemizde son zamanlarda öne çıkan konaklama kavramlarından bir tanesi. Pek çok insan ev ortamına daha yakın olması sebebiyle butik otellerde konaklamayı tercih ederken hala eski usül otel odalarında konaklama yapmak isteyenler çoğunlukta. Bozcaada’da bulunan Khalkedon Butik Otel konaklama konusunda şu ana kadar müşterilerini oldukça memnun etmiş butik otellerden bir tanesi.

Bozcaada - Khalkedon Butik Otel

Çok Yeni Bir Otel

Khalkedon Butik Otel 2017 yılında inşa edildikten sonra 2018 yılının ortasında kapılarını açmış. Bu otelde kalabilmeniz için biraz elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Çünkü otel butik bir otel olması sebebiyle sadece 5 adet odaya sahip. Erken rezervasyon yaptırırsanız bu güzel otelde konaklama yapabilme şansınız daha da artıyor. Otelde en çok göze çarpan özellik dış görünüşün ve oda içlerinin tasarımları. Oteli gördükten sonra gerçekten hayran kalmamak elde değil. Hatta bu 5 odanın bir tanesinde Fin Hamamı dahi bulunmakta. İki oda da ise odun şöminesi mevcut. Khalkedon Butik Otel aynı anda 10 kişiye hizmet vermekte. Bu da her odada iki kişinin kalabileceği anlamına geliyor. Otelin genelinde misafirlere pek çok ücretsiz hizmet verilmekte. Bunlardan en önemlileri Wi-Fi bağlantısı, Digitürk, klima, mini bar ve çay kahve makineleri. Sadece mevsimlik tatil için değil özel günler ve balayı tatili için de otel son derece uygun.

Bozcaada - Khalkedon Butik Otel

Yeni bir otel olduğu için isim yapmış ve artık eskimiş otellere göre çok daha bakımlı bir otel olduğu otele girdiğiniz ilk andan itibaren anlaşılıyor. Daha çok modern bir tasarım yerine eski İngiliz evlerinin tasarımı baz alındığı açıkça ortada. Bu da ortama gerçekten değişik bir hava katmış. Odalarda bulunan koltuklardan, komodinlere kadar her şeyde bu tasarıma sadık kalınmış.

Peri Vadisi hakkında yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.