Bu durumu erkekler çok iyi bilirler. Erkek hep zorunda olmak düşüncesiyle yaşarlar. Bir şeyleri yapmak için zorunda olmak aynı zamanda bir ilişkiyi de götürmenin anahtarlarından bir tanesi. İstemeseniz dahi yapmak zorunda olursunuz. Peki, erkek neleri yapmak zorunda kalıyor?

Tuvalete Götürmek

Bu durum artık klişe halini almış davranışlardan bir tanesi. Erkek bir kadını neden tuvalete götürür ya da bir erkeğin bu kadar kibar olmasına gerek var mı? Zaman zaman oldukça saçma gelen konulardan bir tanesi de bu. Elbette bu durum kadınların da hoşuna giden bir durum. Ama erkeğin halinden anlayıp da bu durumun gerçekten gereksiz olduğunu bilen kadınlar da yok değil. Onlar zaten hemen olaya müdahale edip erkeğe gelmesine gerek olmadığını söyleyenler. Ben her zaman için bazı kadınların empati kurup kendilerini erkeklerin yerine koyabildiklerini gözlemliyorum. İşte erkek böyle kadınların yanında çok rahat hareket edip baskı altında olmayacaktır. Diğer türlü ise sürekli kadının nabzını tutmak zorunda kalan bir erkek kısa zamanda huzursuzluk çıkarmaya başlayacaktır. Bu ilişkinin acı ama gerçek olan durumlarından da bir tanesi. Bir şeylerin zorunda olmak erkeğin belli bir süre sonra agresif olmasına sebep olacaktır.

Bir şeylerin Zorunda Olmak

Yemek Yapmak

Kadınların önemli bir kısmı ev işlerinde erkeklerin kendilerine yardımcı olmasını isterler. Bunda herhangi bir sorun yok. Evlilikte her şey müşterek ama bazı yetenek gerektiren konularda erkekler de bir şey yapamıyorlar. Yani yemek yapmasını bilmeyen bir erkekten yemek yapmasını beklemek pek doğru olmaz. Kaldı ki yemek konusunda usta olan bir kadına zaten yemek beğendirmek de mümkün değildir. Bu yüzden erkek bu konuda kendisini geri çekip işi bu işin ehline bırakır. Ama kadınların büyük bir kısmı da bunu yine erkeğin kaypaklığı olarak algılar.

erkeklerin Instagram kullanmalarıyla ilgili yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.