Belli bir yaşa gelmişseniz ve hala bekarsanız bu durum etrafınızdakiler tarafından zaman zaman çeşitli şekillerde gündeme getirilir. Sadece gündeme getirilse iyi, bekar olmanızın arkasında sebepler de aranmaya ve bu durumu bir sebebe bağlamaya çalışılır. Oysaki bekar olmanızın sebebi çok basittir. Canınız evlenmek istemiyordur. Bunun gibi bekar erkeklerin yaşadıkları pek çok olay var.

Bir erkeğin bekar olması arkadaş çevresinde akıllılık olarak nitelendirilir. Biz evlendik de ne oldu, bak istediğin yere istediğin zaman gidebiliyorsun gibi serzenişler evli erkeklerden bekar erkeklere sıklıkla söylenen telkinler arasında. Erkek bunları duyunca ister istemez evlilik konusunda olması gerekenden çok daha fazla düşünmeye başlıyor. Evlenince nelerden mahrum kalacağını hesaplıyor ve sonunda evliliğe mesafeli durmaya başlıyor. Bu durum aile ve diğer yakın akrabalar tarafından da erkeğin evlilik konusundaki beceriksizliği olarak görülmekte.

Bekar Erkeklerin Yaşadıkları

Ben Sana Bir Kız Bulacağım

Bekar erkeklerin yaşadıkları arasında bu da var. Yakın akrabalar tarafından evlenmesi için kendisine bir kız bulma çabaları. Ancak bu çabalar çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanır. Sebebi ise kızların da artık eskisi kadar bu tarz bir tanışma ve evliliği istememeleri. Hepsinden önemlisi kendi başına evlenemeyen bir erkekle buluşacak bir kız yine kendi başına evlenememiş bir kız olacaktır. Bu durum elbette kötü değil ama nihayetinde erkeğin zaten evlenmeye mesafeli durması bu girişimin de bir şekilde başarısız olacağını gösterir. Bekar erkeklerin yaşadıkları bu durum kısa süreli de olsa bir heyecan yarattıktan sonra yeniden rutine döner. Aklının bir kenarında evlilik olmayan bir erkeğin evlenmesi mümkün değil.

Yalı akrabaların ağızlarına geleni söylemeleri gibi bir hakları da vardır. 40’lı yaşlara gelip hala evlenmemiş erkeklerin genellikle cinsel açıdan bir sorunlarının olup olmadığı da bu yaşlı akrabalar tarafından çekinmeden gündeme getirilir ve bir sebep olarak düşünülür. Bu arada olan tabi ki erkeğe olur.

Mükemmel kadını bulmak hakkında yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.