Yolunuz İspanya’ya düşerse burada en iyi şekilde vakit geçirebileceğiniz şehirlerin başında gelen Barselona’ya uğramadan geri dönmeyin. Burası sadece tarihi anlamda değil plajları ve güneşi ile de dünyanın her yerinden turist çeken şehirlerin başında geliyor. Barselona’da mutlaka yapılması gerekenler neler bu yazımda biraz bahsetmek istedim. Şunu ilk başta söylemeden geçmeyeyim. Eğer futbola meraklıysanız burası sizin için unutulmaz anılara sahip olacağınız bir yer olacak.

Barselona’da Mutlaka Yapılması Gerekenler

Medeniyetin Beşiği Barcelona

Medeniyetin beşiği sözü pek çok ülke ya da şehir için kullanılan bir söz ancak Barselona’ya geldiğinizde bu sözün Barcelona için söylenmiş olduğunu göreceksiniz. Her şeyden önce buradaki mimari yapıların çoğu 200, 300 hatta 400 yıllık. Elbette daha eskileri de var. Ancak gözünüze çarpan ilk şey bu yapıların bir ip gibi yan yana dizilmiş olması. Şehir merkezinde döner kavşaklar dışında kavisli ve virajlı bir yol bulunmuyor. Yokuş da olmadığı için yürüyerek istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Barselona’da mutlaka yapılması gerekenler arasında birinci sırada Barselona takımının stadı olan Camp Nou’yu ziyaret etmelisiniz. Burada bulunan müze her gün insanların ziyaretine açık. Hediyelik eşya ve forma satın almak mümkün. Bunu kesinlikle yapın çünkü 100 Bin kişilik tarihe tanıklık etmiş olan bu stadyum birkaç yıl içinde yıkılarak yerine yenisi inşa edilecek.

Barselona’da Mutlaka Yapılması Gerekenler

Denize girmeyi sevenler için burası son derece uygun bir yer. Barselona aynı zamanda kurallarıyla da ünlü bir şehir. Denize girdikten sonra sakın mayonuz ile otelinize gitme hatasına düşmeyin. Oteliniz 2 dakikalık mesafede olsa dahi mayo ile plajlardan dışarı çıkmak yasak ve kim olursa olsun anında ceza kesiliyor. Burasının müzeleriyle de ünlü bir şehir olduğunu unutmamak gerek. Picasso Müzesi, Katalan Ulusal Sanat Müzesi, Şehir Tarihi Müzesi, Denizcilik Müzesi, Güell Sarayı gibi pek çok müze ve tarihi yeri ziyaret etmek mümkün.

Bolu Yedigöller hakkında yazdığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.