Bakımlı olmak günümüzde bir gereklilik haline geldi. Bakımlı erkek olmak nedense pek çok erkek tarafından çok değişik şekilde yorumlanmakta. Sanki erkekleri pis olması, kendilerine özen göstermemesi olması gereken şeymiş gibi bir durum var. Bu durum neden böyle olduğu çok ayrı bir araştırma konusu olabilir. Ben naçizane bakımlı bir erkeğin nasıl olması gerektiğini kendimce anlatmaya çalışayım.

Parfüm Deyip Geçmeyin

Bakımlı erkek olmanın bir numaralı kuralı parfüm ve deodorantlarla aramızın iyi olması. Parfüm kullanmıyorsanız daha başlamadan kaybettiniz demektir. Bu yüzden kendinize uygun bir parfüm bulup mümkünse bu parfümü arkadaşlarınızın beynine kazınacak şekilde kullanmaya özen gösterebilirsiniz. Erkekleri için yüz bakımı da önemli. Bilhassa saçlar ve kaşlar özel bakım istiyorlar. Kaşlarınızı almaktan korkmayın. Bakımlı olmanın suç olmadığını ilk başta kavrayabilmek önemli. Kaşlarınızın gerekten alınmaya ihtiyacı varsa alabilirsiniz. Mutlaka sizin yapmanıza gerek yok bu işi yapan profesyonel yerlerin olduğunu biliyorsunuz.

Bakımlı Erkek Olmanın Püf Noktaları

Tırnak Bakımı

Bakımlı erkek olmak için tırnaklarınıza da önem göstermek gerekiyor. Ancak bunu sadece tırnaklarınızı kesmek olarak algılamayın. Aynı bir bayan gibi manikür ve pedikür yaptırabilirsiniz. Bununla birlikte nemlendirici kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızın temiz olması son derece önemli. Aynı şey dişler için de geçerli. Günde en az iki sefer dişlerin fırçalanması gerekiyor. Ağzınızda çürük diş varsa hem sağlık hem de güzel bir görüntü için icabına kısa yoldan bakmalısınız. Pek çok erkek dişçiden korktuğu için kapısının önünden dahi geçmez. Çocuk olmayın. Günümüz teknolojisinde alt çenenizi yerinden çıkarıp tekrar taksalar hiçbir acı hissetmiyorsunuz. O yüzden rahat olun. Bununla birlikte eğer sakaldan hoşlanıyorsanız sakalınıza da ayrı önem göstermeniz gerekmekte. Günlük bakımını kendiniz kolayca yapabilirsiniz. Ama en haftada bir defa yine profesyonellere gidip kesim ve düzeltme işlemini yaptırabilirsiniz.

Ayakkabı bakımı hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.