AYNA SEÇİMİ

Mekanları olduğundan daha büyük, daha ferah ve daha aydınlık göstermek için ayna seçimi çok önemlidir. Üstelik yansıyan ışığın da etkisiyle, mekan daha ferah ve aydınlık da görünür.

Ayna seçimi bu kadar önemliyken seçimlerimizde tercihlerimizin de doğru aynadan yana olması gerekir.  Her oda için birbirinden ayrı seçimler, eşsiz tasarımları keşfetmek ev dekorasyonu için çok zevklidir. Peki ayna seçiminin ne kadar önemli olduğunu düşünüyorsun? Her oda için uyumlu aynayı beraber seçebiliriz.

YATAK ODASI

Ortamda bulunan ışığın sizin üzerinize yansıması daha rahat bir uykuya sebep olacağı için ayna seçimlerinizde mutlaka buna dikkat edin. Bir ayna seçimi uykuma ne kadar iyi gelebilir diye küçümsemeyin. Ayrıca odaya kesinlikle derinlik katacaktır.

Tercihinizi  dekoratif aynalar, dolap aynaları veya duvar aynalarından yana kullanabilirsiniz. Özellikle sabahları hazırlanırken boy aynası herkes için en oldukça önemlidir. Yatak odası için revaçta olan ve birçok kişinin evinde artık daha sık gördüğümüz tavan aynaları da tercihlerinizden yana olabilir elbette.

Modalojik Bir Ayna Seçimi

OTURMA ODASI

Oturma odanızda modern etkiyi yakalamak istiyor olabilirsiniz. Yıldızlar, harfler, farklı geometrik şekiller ve aynalarla oluşturulan şık tasarımlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Size ayna kaplı mobilyaları dekoratif açıdan ek bir seçenek olarak sunabilirim.  Şifonyer, ya da bir sepha veya gösterişi daha yüksekte tutmak isteyenler için yemek masasında bile ayna seçimi tercihin ayna kaplı mobilyalardan olabilir.

Modalojik Bir Ayna Seçimi

ANTRE

Evin bu bölümünde altın varaklı ve oval aynalar çok kullanılan seçimlerden. Özellikle beyaz renk bir antreniz var ise sadeliği kırıp gösteriş katmak adına siz de tercihinizi bu yönden kullanabilirsiniz.

Etnik desenlere sahip, taşlı aynalar hem gösterişli hem de farklılık açısından iyi bir tercih olabilir.

Modalojik Bir Ayna Seçimi

BANYO

Eğer istediğiniz ferah ve derinlik etkisini vermek istiyorsanız küçük tasarım tercihleriniz banyonızda sizin için doğru bir ayna seçimi olmayacaktır. Ya  lavabonun az üzerinden başlayıp tavana yaklaşmalı yada genişlik olarak da boydan boya olmalıdır.

Küçük banyolarda ise kesinlikle çerçevesiz aynalar tercihiniz olmalı. Bir çerçevenin düşündüğünüzden daha çok etkisi olacağını söyleyebilirim.  Banyoyu hem geniş ve ferah gösterecek hem de kapakları ardında bir depolama alanı sağlayacak aynalı dolaplar ise kesinlikle kurtarıcı parçanız olacak!

Bu yazının ardından içinizdeki evde ayna seçimi isteğinizin daha çok arttığının farkındayım. Küçük birkaç numara ile yaşadığınız evi daha güzel konuma getirmek sizin elinizde.

Modalojik Bir Ayna Seçimi

 

Modalojik ile ben İnstagramdayız 🙂  Tıklayıp takip edebilirsin..