İlk başta şunu söylemek gerek ki bu yazı gerçekten bakireliğe önem veren erkekler için yazılmıştır. Önemsemeyenler de var elbet. Onlar için de okuması keyifli olabilir tabi. Erkek olarak bu soruyu soramayız sanırım. Aşkım sen bakire misin demek pek çok erkeğin ilişkisinin de sonu olabilir. Bunu öğrenmemiz gerektiğini varsayarsak ne yapabiliriz? Çünkü bazı erkekler için bu gerçekten önemli bir durum. Peki, bunu soramazsak nasıl öğreneceğiz? Deneme yanılma ile öğrenemeyiz bu riskli bir iş. Bir taraftan içimizden bunu öğrenmemiz gerektiğine dair bir şeyler bizi sürekli rahatsız ediyor. Mutlaka bir yolu olmalı.

Geçmiş Maceralar

Sevgilinizin bakire olup olmadığını öğrenmek sanıldığı kadar zor değil. İlişkinizin geçmişine göre mutlaka aranızda bir samimiyet olacaktır. Biraz uyanık davranırsanız aşkım sen bakire misin şeklinde bir soru sormak yerine bunu yavaş yavaş öğrenebilirsiniz. Peki, nasıl mı? Tabii ki geçmişi karıştırarak. Sevgilinizle bir oyun oynayın. Her ikinizde geçmişteki aşklarınızı birbirinize anlatın. Ama oyunun kuralı, bir kişi eski sevgilisini anlatırken istediğiniz yerde durdurup ona soru sorabileceksiniz. Ama bu soruyu sakın aşkım sen bakire misin, aşkım sen biriyle birlikte oldun mu şeklinde sormayın. Soracağınız soruların dozunu kesinlikle yavaş yavaş arttırın. Ve en önemlisi bu oyunu ikinizde biraz sarhoşken oynayın. Bu konunun sevgiliniz için çok hassas bir konu olduğunu da unutmayın. O yüzden incitmeden küçük küçük şeyler sorarak başlayabilirsiniz. Sorduğunuz soruların en sonuncuları ise “birbirinizde kalıyor muydunuz”, “gece seni evine bırakıyor muydu?” şeklinde olmalı. Zaten bu sorular ve daha öncesinde sorduğunuz sorulardan durumu az çok anlayabilirsiniz.

Aşkım Sen Bakire misin ?

Ava Giderken Avlanmayın

Sevgilinizin bakire olup olmadığını anlamaya çalışırken torbadaki incirleri berbat etmemeye özen gösterin. Çünkü sevgiliniz de bu arada armut toplamayacaktır. O da sizin geçmişinizle ilgili bir şeyleri öğrenmek isteyecektir. Bu noktada ise yapacağınız tek şey var. Yalan söylemek. Kesinlikle geçmişinizle ilgili, eski kız arkadaşınızla ilgili bilgi vermeyin. Kız arkadaşım olmadı, sen ilk aşkımsın gibi kızları mutlu eden cevaplar verin. Kız arkadaşınız sizin asıl amacınızı bilmediği için ona sorduğunuz sorulara yalan cevaplar vermesi aklına gelmeyecektir.

Evlilik korkusu ile ilgili yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.