Kadınlarla erkekleri aşk konusunda birbirinden ayıran en önemli noktalardan bir tanesi de aşk belirtileri. Özellikle erkekler bu konuda çok fazla yanılırlar. Genellikle erkek bir kızdan hoşlandığı zaman onun da kendisinden hoşlandığı zamanı hayal eder. Bu umut kısa bir süre sonra erkeğin tüm düşünce yapısını ele geçirir ve onun aslında olmayan şeyleri oluyormuş gibi değerlendirmesini sağlar. Bunu bir örnekle açayım.

Erkekleri Yanıltan Aşk Belirtileri

Hoşlandığınız kıza ister istemez bir yakınlık gösterirsiniz. Onunla ilgilenirsiniz. Bu gayet normal. Karşınızdaki kız da eşek değil ya sizin bu ilginizi anlayacaktır. Kadınların tümü zaten ilgi görmek için programlanmış. Bu yüzden ona ilgi gösteren tek kişi olduğunuzu da sanmayın. Kadın bir ilgi gördüğünde doğal olarak bunun karşılığını da size gösterecektir. Bu çok doğal bir durum. İşte olayın kırılma noktası da burası. Gösterdiğiniz ilginin karşılığını aldınız. Ancak bunu yanlış yorumlayacaksınız. İşte aşk belirtileri burada sizi yanıltıyor. Karşınızdaki kızın size ilgi göstermesi onun da sizden hoşlandığı anlamına gelmez. Ona olan ilginizin karşılığını aldığınızı gösterir. Bu durumu erkekler o da beni seviyor olarak nitelendirirler. Ancak durum hiç de öyle değil. Çünkü karşınızdaki kişi sizin ondan hoşlandığınızı düşünmez. Sadece ona ilgi gösterdiğinizi fark eder. Kadınlar ilgi görmeyi birisinin onlara aşık olunca yapacakları bir davranış olarak görmezler. Bu yüzden gösterdikleri ilgi onların da sizden hoşlandıkları anlamına gelmez. Bunu takibe takip şeklinde güncel bir şekilde kullanılan bir sözcükle açıklamak mümkün. İlgi gösterirseniz ilgi görürsünüz ama bu kadının size aşık olduğu anlamına gelmez.

Aşk Belirtileri ve Bunları Yanlış Anlamak

Aşk belirtileri erkekler tarafından yanlış anlanan, yanlış yorumlanan ve bir yanlışın üzerine koca bir bina inşa ettikleri belirtilerdir. Bu yüzden karşınızdakini iyice anlamadan gelin güvey olmak pek doğru değil.

Metroseksüel erkek olmak hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.