İnsanların en büyük sorunlarından bir tanesi de aşk acısı. Her insan hayatının çeşitli bölümlerinde bir ya da birden çok kez aşk acısı yaşamıştır. Her kişi aşk acısından kurtulmanın yolları ile ilgili olarak çeşitli yöntemler geliştirmeye çalışmış olsa da bu konuda başarılı olabilen hemen hemen olmamıştır.

Erkekler ve kadınlar tamamen farklı bünyelere ve düşünce yapısına sahip olduklarından dolayı aşk acısından kurtulmanın yolları hakkında farklı ve zaman zaman çok garip olan seçeneklere başvurabilirler. Erkek bu konuda kadınlara göre çok daha makul seçenekler dener. En azından etraftaki insanlar bunu görünce fazla yadırgamazlar. Bu genellikle içki içilmesine başvurma şeklinde kendisini gösterir. Bu konuda alkol erkeğin her zaman yardımcısı olmuştur. Ancak kadında bu durum çok daha farklı bir şekilde çalışır.

Aşk Acısından Kurtulmanın Yolları

Denizin Ortasında Yüzme Bilmemek

Aşk acısı kadını tam da bu duruma getirir. Kadın denizin ortasında yüzme bilmeyen biri gibi çırpınmaya başlar. Bu noktada yapabileceği ona yardımcı olabilecek yeni bir erkek bulması ve onu denizin ortasından çekip almasını beklemesi olacaktır. Maalesef kadınlar bu konuda acımasızdır. Kadınlarda aşk acısından kurtulmanın yolları arasında en çok kullanılan başka bir erkek bulmaktır. Bulabilirse bir sorun olmaz. Ancak bulamazsa bu durum her geçen dakika psikolojik bir çöküntüyü de beraberinde getirir. Aşk acısına karşı dayanıksız olan kadınlar yeni bir erkek bulamadıkları her dakika daha fazla bunalıma girerler.

Erkeğin daha dayanıklı olması, aşk acısını unutmak için daha makul yollar seçmesi, hemen başka bir kız bulma çabasına girmemesi onun bu acının tek başına da üstesinden gelebileceğini göstermekte. Ancak kadın aşk acısının üstesinden tek başına gelebilme konusunda pek de başarılı değildir. Kendi acısını dindirmek için başkalarını kullanma yolunu seçer. Eğer siz bir kişiyi unutmak için başka bir kişiyi bulmak zorunda olduğunuzu hissediyorsanız muhtemelen bulduğunuz kişiyi gerçekten seviyor olmazsınız. Onun görevi sizin acınızı dindirdikten sonra bitecektir.

Kız tavlama sanatı hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.