AKILLI BAVUL: TRAVELMATE

AKILLI BAVUL: TRAVELMATE

Kaynak : thegadgetflow

Bazen taşıması zulüm halina dönen bavullar tüm tatilin en tatsız kısmı olabiliyor. Artık hayatı kolaylaştıracak birçok tasarım yavaş yavaş hayatımıza giriş yapmış durumda. Akıllı bavul: travelmate bu buluşlardan bir tanesi.

Akıllı bavul: travelmate  ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı San Francisco şehrinde Travelmate Robotics şirketi tarafından üretimi gerçekleştirilmektedir.

iOS 8.0 ve Android 4.4 işletim sistemi ve üstü bütün cihazlara indirilecek olan bir uygulama ile kontrol edilebilen bavul, GPS’e sahip olacak ve sahibi onu anbean takip edebilecek.

AKILLI BAVUL: TRAVELMATE NE KADAR AKILLI?

Travelmate, tamamen otonom olarak tasarlanmış, saatte 10 km hızlarına kadar çıkabiliyor. Şarjı tam doldurulduğunda 4 saat kadar pil ömrü yetmektedir. Üstelik sizden 15 km uzaklaştığında uyarı vermektedir.

Kalabalık bir ortamda bile kesinlikle endişelenmene gerek yok. Yapay zeka sistemi sayesinde sahibini takip etme yeteneğine sahiptir.

Hem yatay hem de dikey olarak ilerleyebilen akıllı bavul: travelmate nerede olduğunuzun bilgisini de sizinle paylaşabiliyor.

Tasarım olarak diğer bavullardan çok farkı yoktur. Üstelik akıllı telefonları şarj etme özelliği ile hayatı size çok kolaylaştırıyor.

Küçük, orta ve büyük olmak üzere 3 farklı boyuta sahiptir. Büyüklük seçeneklerini uzun veya kısa sürecek seyahatlerinize göre seçebilirsiniz.

Özellikle öğrencilik hayatımda çektiğim bavul sıkıntılarımı düşündüğümde kesinlikle bu buluşun harika bir seçim olduğunu düşünüyorum. Öğrencileri maddi açıdan biraz zorlayacak durumda olsa bile biraz araştırma ile mutlaka uygun fiyatlısını bulacaklarına eminim. Hatta Zamanla yaygınlaşacak ve birçok kişinin yanında sahibine eşlik ederken görebileceğiz. Üstelik kendi telefonunuzdan kilidini ayarlayabildiğiniz için güvenlik konusunda sizi şüpheye düşürmüyor.

Birçok sitede fiyatları değişkenlik gösterdiği için alanların iyice araştırma yapmasını ve en sağlam olduğunu düşündüğü yerlerden alması gerektiğini düşünüyorum. Sık seyahat edenler, akıllı valiz arayanlar ve bavuldan dert yananlar için akıllı bavul: travelmate ideal bir seçim.

Bonus Video : https://www.youtube.com/watch?time_continue=191&v=Ai5haQmC97o