Yine kış geldi çattı. Önümüzdeki kış giyilecek elbiseler de çoktan raflardaki yerlerini aldılar. Bizi ilgilendiren kısmı yine çoğunlukla kaban, palto ve ayakkabı. 2019 erkek kaban ve palto modelleri arasında erkeklerin dikkatini çekebilecek çok sayıda değişik model bulunuyor.

Geçen senelerde moda olan kürklü erkek kaban modelleri bu yıl yine oldukça sık kullanılacağa benziyor. Ancak bu kürkler yapay dahi olsalar her zaman için hayvan severlerin tepkisini çekmekte. Her ne kadar 2019 yılında da popüler olacak gibi görünse de benim şahsi fikrim bu tarz hayvanları anımsatan ya da direkt hayvanlardan yapılmış olan şeylerin giyilmemesi yönünde. Aynı şey ayakkabı ve saatlerdeki yılan derisi ile de ilgili.

2019 Erkek Kaban ve Palto Modelleri

Ceket Ayarında Palto

2019 erkek kaban ve palto modelleri arasında en dikkat çekici konu paltoların artık iyiden iyiye ceket görünümüne gelmiş olmaları. Sadece kalıp olarak ceketten biraz büyükler. Bunun dezavantajı da var tabi. Bu paltoları bir ceketin ya da takım elbisenin üzerine giymek iki ceketi üst üste giymiş izlenimi verecektir. Bu yüzden ceketle birlikte giyilmesi biraz riskli. Hele ki bu paltoların dar kesimli olanlarını tercih ederseniz zaten o zaman ceketin üzerine giymeyi de unutun. Ama şunu da eklemeyi unutmayayım zaten ceket giymeyi sevmiyorsanız takım elbise olarak ceket yerine bu paltoları da kullanabilirsiniz. O kadar sırıtacağını düşünmüyorum.

Her zaman olduğu gibi vitrinlerde yer almaya başlayan 2019 erkek kaban ve palto modelleri tek ve koyu renk olarak seçilmiş. Anlaşılan bu kış o kadar da göz alıcı olmayan sadece palto ve kabanları sokaklarda göreceğiz. Bununla birlikte fermuarlı kabanlar da yerini büyük düğmeli kabanlara bırakmışlar. Kabanların düğmeli olması da kişinin tarzını spor görünümden çok klasik bir görünüme taşıyor.

İş hayatında kullanılacak aksesuarlar hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.