Leopar deseni yıllardır eskimeyen desenler arasında. Ancak zaman içinde çok fazla kullanılması bu desenin insanlar üzerindeki algısını çok değiştirdi. Elbette sadece çok kullanılması değil. Kilolu kilosuz herkesin kullanması çoğu zaman esprilere de yol açtı. Her şeye rağmen 2018’de leopar deseni yine bazı kesim tarafından tercih edilen bir desen oldu.

Çok Fazla Hayranı Bulunuyor

Leopar desen kullananların büyük bir kısmı bu deseni gerçekten hayran boyutunda sevdikleri için kullanıyorlar. Bu desenin en büyük özelliklerinden bir tanesi de birlikte kullanılacak olan diğer elbiseleri de oldukça fazla öne çıkarması. Bir başka deyişle leopar desenli bir elbisenin altına giyilecek kot pantolon da insanların çok fazla ilgisini çekecektir. İnsanlar ister istemez bu desenin cazibesine kapılıp iyen insanı çok daha ayrıntılı şekilde inceliyorlar. Erkekler arasında çok fazla kullanılmamasına rağmen 2018’de leopar deseni erkeklerde de görmek mümkün oldu. Ülkemizde bu desenle barışık çok az erkek olduğu için daha çok yurt dışında bu deseni kullanan erkekleri görmek mümkün.

2018’de Leopar

Leopar desen herhangi bir hayvan kullanılarak üretilmese de hayvan severlerin tepkisini toplayan bir desen. Oysaki hayvansal bir özelliği yok. Son zamanlarda kadınlar en çok leopar desenli eldivenleri ve leopar desenli baş örtülerini kullanıyorlar. Bununla birlikte etekler tek parça yazlık elbiseler de kadınların yaz aylarında tercih ettikleri leopar desenli kıyafetler arasında geliyor. Birçok kadın bu desenin erkekler üzerinde bir etki yarattığını da söylüyor. Erkekler için leopar desen erotizmi çağrıştırdığı için bu deseni taşıyan kadınlara erkeklerin ilgisi daha fazla oluyor. Bu nedenle günümüzde hemen hemen her kadın elbisesinin leopar desenli olanını bulmak mümkün. Aynı durum erkekler içinse çok kısıtlı. Bunun sebebi erkeklerin bu deseni çok fazla tercih etmemelerinden dolayı olabilir.

Ekose desen hakkında yazdığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.