yünden-vazgeçilmez

Bir önceki yazımda, yünün bu kış bizim için ne derece vazgeçilmez olduğundan ve çeşitli kullanım yerlerinden bahsetmiştim. Bu yazımda da, etkili kullanım şekillerinden bahsetmek istiyorum. Bugün gri Jean gömleğimin üzerine, siyah, yün bir kazak giyerek çıktım. Başıma da geçen sene Zara’dan aldığım koyu hardal rengi yün beremi taktım. Uzun süre kapalı alana girmedim ve eğer o yün parçaları giymemiş olsaydım çok üşüyebilirdim. Bir çok kişi yün çok kaşındırır diye düşünebilir ancak soğuk havadaki ısıtıcı etkisi için, her türlü kaşıntıya katlanılır sanırım.

yün bere

nike ayakkabı

Kıyafetlerimde yaptığım kombinlerle alakasız renklere sahip olan ayakkabılar giyip, onlara üzerimden ufak bir parçayla gönderme yapmayı seviyorum. O nedenle de bugün, ayağıma yeşil Nike AirForce ayakkabılarımı giydim. Yeşil ve hardal renklerinin hakim olduğu ayakkabım bence beremle çok hoş bir ikili oldular. Onlar olmasa kombinim, çok gri, çok sıkıcı olabilirdi.

Yünün kullanıldığı yerlere ve kullanılış şekillerine, hakkında yazdığım bir filmden bir örnek vermek istiyorum. Nicholas Hoult neredeyse film boyunca, geniş yakalı, gömleğiyle aynı renk, yün bir kazaklaydı ve çok şık görünüyordu. Bu arada, A Single Man filminin, bir Tom Ford filmi olduğunun da altını çizmek lazım tabii. Zaten filmin her sahnesinden belliydi bu! Film ve kullanılan kıyafetler hakkında konuşmanın sonu gelmez, siz izleyin bence.

a single man yün kazak

a single man tom forda single man ikili

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *