Benim tatilim geldi! Bu sıralar maalesef gitmem imkansız olsa da, rotalar hakkında bilgiler toplayıp, paylaşım yapmaktan zarar gelmez! Belki siz gidersiniz de, siz bana hediyeler getirirsiniz! Rota belli… Soruyu tekrarlayalım; Tatilde Brüksel?

Avrupa Birliği’nin başkenti olan Brüksel, Belçika’nın en kalabalık şehri. Hatta neredeyse yarı nüfusu da yabancı olan kent, dünyanın en uluslararası kentlerinden biri.

Sizler de eğer benim gibi bira seviyorsanız, Brüksel tam bize göre! Brüksel’de neredeyse dünyanın tüm bira markalarını bulmak mümkün. Kentte 800’den fazla bira markasının satışı yapılıyor.

Brükselde bira - modalojik

Brüksel’de ne yiyebiliriz derseniz; belirli bir yer adı söylemeyeceğim ancak, şehirde 138 adet restoran var, aç kalmanız imkansız!

Alışveriş konusunda da içiniz rahat olsun! Brüksel’de 1847 yılında açılan Galeries Royales Saint-Hubert, Avrupa’nın en eski alışveriş çarşısı.

galeries royales st hubert modalojik

En güzel özelliği sona sakladım!! Brüksel’de bir yılda tam 200.000 ton çikolata üretimi yapılıyor. Bu rakam, kişi başı 22 kg çikolata demek! Bu arada havaalanından ayrılmadan çikolata alışverişinizi tamamlayın; Brüksel Havalimanı dünyanın en çok çikolata satışı yapılan yeri! Afiyet olsuuuun!

Belçika çikolata modalojik

You May Also Like

One comment

Reply

Super!!!!! Tavsiyeler için tesekkurler ozellikle cikolata hatirlatmasi mukemmel yasasin cikolata:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *