Arrival ve Amy Adams demişken ve daha vizyona bile girmemiş bir filmden bahsetmişken; bir de izlediğim bir Amy Adams filminden bahsedeyim. Üstelik bu filmde başrolde ona, oyunculuğuna hasta olduğum Meryl Streep eşlik ediyor. Filmin adı Julie & Julia.

meryl-streep-stanley-tucci-julie-julia

Filmde, Amerikan hükümetindeki işinden kaynaklı atamaları nedeniyle dünyanın farklı yerlerine adeta göç eden ve filmin başında Paris’e yerleşen; hırslı, tutkulu bir kadını canlandıran Meryl Streep, Paris’te birçok şey denedikten sonra aşçılık okuluna gitmeye karar veriyor.

amy-adams-julie-and-julia

2 farklı zaman diliminde geçen filmin günümüz bölümünde de Amy Adams, yeni taşındıkları Queens’te kendisine işinin dışında yapacak bir şey ararken hayranı olduğu büyük aşçının yemeklerini yaparken edindiği tecrübelerini anlatabileceği bir blog açmaya karar veriyor. Bu arada kendisinin en büyük arzusu da; bloğu için belirlediği süre olan 1 yılın dolmasının ardından, o aşçıyla tanışabilmek. E filmin devamını da siz izleyin canım, her şeyi de benden beklemeyin! Keyifli seyirler!

julie-and-julia-afis

 

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *