Merhaba millet! Gerçekten dinlendiğim, huzur dolduğum bir Pazar gününü o kadar özlemişimki… Sabah, pazar günleri olması gerektiği gibi geç kalktım 🙂 Arkasından güzel bir kahvaltı yapalım, ciğerlerimizi oksijenle dolduralım düşüncesiyle Çiçekliköy’e gitmeye karar verdik. İzmir’in oksijen kaynağı; Çiçekliköy.

Çiçekliköy’ü eğer biliyorsanız, ormanın içerisinde ufak, sevimli bir köydür. Gider gitmez araçlarınızdan inince ilk başta nefes almak gerçekten zordur, çünkü normal yaşantımızı sürdürdüğümüz yerlerde o kadar oksijen almıyoruz, kesin! Çiçekliköy’ü boylu boyunca gezdikten sonra en uç kısımlarında gizli saklı kalmış Aktuğ Kahvaltı Salonu’na geldik. İçerideki ortam gerçekten müthiş! Salonun ortasında bir kömür sobası yanıyor ve koca salon o kadar iyi ısınıyorki. Küçüklüğümüzde anneannemin evindeki kömür sobasından beri kömür sobasından uzaktım, gerçekten onun verdiği sıcaklık bambaşka. Aktuğ Kahvaltı Salonu’nda sofraya gelen tüm yiyecekler işletmecilerin kendileri ürettikleri ürünler, hepsi de oldukça lezzetli. Bu arada oldukça da zengin bir kahvaltı masası kuruyorlar gerçekten.

modalojik-kömür-sobası

modalojik-çiçekliköy-manzara

Kömür sobasının verdiği sıcaklıkla kahvaltımızı ederken, dışarıda da inanılmaz bir manzara vardı. Çok uzun zamandır bu kadar huzur, enerji depolamamıştım, çok iyi geldi. 🙂

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *