Kısa adı H&M olan Hennes & Mauritz AB İsveç kaynaklı uluslararası giyim markasıdır. Perakende giyim sektöründe faaliyetlerini sürdüren H&M gençler, çocuklar, kadınlar ve erkekler için giyim ürünleri pazarlıyor. Dünyanın birçok ülkesinde faaliyetlerini yürüten marka yeni atılımlar aileye giyim sektöründeki yerine genişletiyor. H&M’nin yeni markası olan ARKET perakende giyim sektöründe yeni ürünleri ile müşterinin karşısına çıkmayı planlıyor.

Dünyanın önde gelen giyim markaları ile işbirliği yapan H&M markası birçok firma ile özel koleksiyonlar hazırlayarak kullanıcılara özgün giyim konseptleri hazırlıyor. KENZO x H&M ile hazırlanmış olan H&M x Kenzo giyim koleksiyonu Chloe Sevigny ve Rosario Dawson gibi ünlü tasarımcı isimleri imzasına taşırken H&M markasının bir başka özel işbirliği koleksiyonu olan H&M Balmain koleksiyonu da moda trendlerine yön veren bir diğer özel işbirliği konseptini oluşturuyor.

           ARKET markası ile giyim sektörüne yeni bir nefes kazandıran H&M, Avrupa sektöründeki giyim satışlarını arttırmak amacıyla ARKET markasını oluşturdu. Cheap Monday, Weekday, COS, & Other Stories ve Monki gibi birçok büyük markayı bünyesinde barındıran H&M, 2017 yılında da ARKET markasını ve faaliyete geçirmeyi planlıyor. Erkek, çocuk ve kadınlar için özel bir ürün envanteri bulunduracak olan ARKET markası H&M’nin CEO’su Karl-Johan Persson tarafından yapılan açıklamalara göre ev içinde tasarlanmış küçük ürünlerin bulunacağı bir ürün yelpazesi de sunacak.

Fiyat aralığı olarak H&M’nin kendi fiyatlarından bir basamak daha üst seviyede fiyatlar belirlenmiş. İlk olarak Londra merkezli olarak faaliyetlerine başlayacak olan ARKET markası Kopenhag, Brüksel ve Münih’te mağaza açmaya devam ederek Avrupa’nın 18 ülkesinde faaliyetlerini yürütmeyi amaçlıyor. Böylece giyim sektöründe bünyesinde barındırdığı büyük markaları bir yenisini daha ekleyen H&M Avrupa pazarındaki yerini sağlamlaştırarak ARKET markası ile daha da büyük bir marka olma yolunda ilerliyor.

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *