Selam!! Bugün “ne yaptım, ne ettim, ne giydim” sorularından kurtularak, kendi yaptığım -ya da yaptırdığım- şeylerden bahsetmek istiyorum. Ayrıca, bugünkü yazım, size dar paça pantolonların nasıl giyilebileceği konusunda ufak çaplı fikirler de verebilir.

Her insan birbirinden farklı ve piyasada gördüğümüz ve beğendiğimiz her ürün kendi üzerimize de cuk diye oturacak, aynı reklamlardaki mankenler gibi görüneceğiz diye bir şey tabii ki yok! Millet ortalıkta vücudunuzu tanıyın diye boşuna bağırmıyor zira!

Başlangıç olarak pantolonlarımdan bahsetmek istiyorum… Öncelikle bir pantolonun rengine karar vermem gerekiyor. Genelde koyu renkler ve düz kesimleri tercih ediyorum. Yani, eskitilmiş, yırtıkları olan pantolonları almıyorum.  Bedenime uygun olanını bulduktan sonra satın alıyorum ve eve geldiğimde, diğer kıyafetlerimle ve ayakkabılarımla nasıl bir araya getirebilirim şeklinde bir değerlendirme yaptıktan sonra o pantolonları terziye götürüyorum. Çok büyük ihtimalle o pantolonların paçaları daralacak 🙂  Neredeyse her pantolonu dar paça giyiyor olmama rağmen neden terziye götürüp kendim yaptırıyorum? Çünkü maalesef ne yaparsam yapayım piyasada istediğim gibi bir pantolon bulamıyorum. Daha farklı tadilatlar da tabii ki oluyor. Yırtıklı vb olan pantolonlarım da tabii ki mevcut ama bunları daha sonra kendim yapıyorum 🙂 Bir önceki yazımda Sperry Top Sider ayakkabılar ile ilgili bir yazı yazmıştım; bu yazı için çekilen fotoğraflarda giydiğim pantolonu da tam olarak bahsettiğim şekilde kendim bu hale getirdim. Aldığımda düz uzun boru paça bir pantolondu sadece 🙂

Eğer tekrar göz atmak isterseniz;  http://www.modalojik.com/right-time-to-wear-sperry-top-sider/

Bir diğer konu da bu pantolonların üzerine giyilecek olan kıyafetler. Öncelikler belirteyim; benim boyumda olan kişilerin, son zamanlarda vitrinlerden bir türlü toplanmayan şu korkunç upuzunn tişörtlerden giymemeleri gerekiyor. Giydiğimiz tişörtlerin pantolonlarımızın fermuar bölgelerinden daha aşağıya sarkmamaları ŞART! Bacak boyumuzu -dolayısıyla kendi boyumuzu- olduğumuzdan çok daha kısa göstermeyelim.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *